big sale!

Robiąc porządki w domu i w plecaku ze sprzętem, znalazłem trochę rzeczy z których już nie korzystam, a z kilku rzeczy w ogóle nie korzystałem. Możecie więc je odkupić w bardzo okazyjnych cenach:)


Aparat Canon 5Dmk3 – 3800PLN

Aparat kupiony w styczniu 2014 roku, przebieg 145 tysięcy.

Stan taki jak na zdjęciach, czyli widoczne ślady używania, aczkolwiek nie odchodzą żadne gumy, tarcze od ustawień itd. W zestawie znajdują się dwie oryginalne baterie, pasek oraz karton z papierologią.

Aparat w lipcu 2017 roku był w serwisie CSI – przy przebiegu 132650 – gdzie wymieniona została tarcza z piktogramami oraz był regulowany AF. Posiadam fakturę do wglądu. Wysyłka na mój koszt, daje tygodniową gwarancję rozruchową.

 

——-
Obiektyw Sigma 24/1.4 (+sigma dock) – 2200PLN
Obiektyw kupiony w lipcu 2017 roku. W stanie bardzo dobrym, gumy nie odchodzą, nie ma rys na soczewkach ani paprochów w środku – jedyny mankament to pęknięta osłona, która pękła w plecaku, ale nie wymieniałem jej ponieważ mimo tego nie spada ona z obiektywu. Ba! Wyciągając obiektyw z sakwy, jeżeli łapię go za tulipan, nie odpina się pod wpływem ciężaru obiektywu. Pęknięcie widać na zdjęciach. W zestawie są obydwa dekielki, futerał oraz karton.
—-
Laowa 12/2.8(Nikon) + Magic Shift Converter(Nikon->Sony E) – 3500PLN + 1200PLN
Obiektyw ultra szeroki, do tego jasny i charakteryzujący się praktycznie brakiem dystorsji. Nadaje się więc idealnie do fotografii architektury, astrofotografii oraz fotografii krajobrazowej. Tutaj możecie zobaczyć recenzję:

Obiektyw w pełni manualny, mocowanie Nikona.

Do tego w zestawie znajduje się Magic Shift Converter od Laowa, dzięki któremu uzyskujemy kombo o ogniskowej 17mm i f4. Czyli jest to jedyny konkurent Canona 17TSE (który kosztuje kilka tysięcy więcej). Dodatkowo jeżeli chcemy zamocować na obiektywie filtry, uchwyt również jest prawie dwa razy tańszy niż w przypadku szkła Canona. Rzecz jasna, mówimy tutaj tylko o samym przesunięciu, nie ma pokłonu, aczkolwiek przy fotografii architektury, jest to praktycznie zbędne.  Tutaj można zobaczyć porównanie do szkła Canona:
Obiektyw i konwerter kupiłem we wrześniu 2018 roku konkretnie pod jeden projekt – na co dzień wystarczy mi 24TSE, więc ten sprzedaję. Sprzęt jest w stanie idealnym, jeszcze na gwarancji. Pod tym linkiem znajduje się kilka zdjęć, które wykonałem tym obiektywem. STAN IDEALNY.
Canon 270ex – 220PLN
Kompaktowa lampa Canona z TTLem. Mimo swojego niedużego rozmiaru, pozwala skierować palnik w górę i odbijać światło – także gdy chcemy, możemy uzyskać miękkie światło. Częściej gościła w torbie niż była w użyciu. W połączeniu z analogowym kompaktem oraz 40/2.8, dostajemy Olympusa mju na sterydach.
 C
—-
Lampa błyskowa Canon 580exII i Canon 550ex – 800PLN – obydwie lampy posiadam od nowości, żadna nigdy nie miała przyjemności być w serwisie. W 580exII brakuje gumki od stopki. Obydwie lampy są – jak widać po zdjęciach – używane, ale w bardzo dobrym stanie, wszystko działa, więc śmiało mogę udzielić gwarancji rozruchowej – jeżeli coś będzie niezgodne z opisem lub zdjęciami, pokryję do tego koszty wysyłki. Lampy mają oryginalne pokrowce. Mogę wystawić fakturę VAT, wtedy podana cena, jest ceną netto. Do 580 dodaje dwa mleczne rozpraszacze. Mogę sprzedać lampy pojedynczo – za 300 i za 550.

Obiektyw Canon 50/1.2L – 3800PLN

Obiektyw kupiony w Polsce, jestem pierwszym i jedyny właścicielem. Obiektyw wyjątkowo kompaktowy jak na swoją światło-siłę – waży ponad 300g mniej niż ciemniejsza Sigma. Do tego nie jest tak bardzo technicznym i mocno skorygowanym obiektywem, dzięki czemu dużo ładniej rysuje i ma kremowy bokeh. Obok 135L jest to moje ulubione szkło od Canona. Zmieniłem system i mimo tego, że na Sony obiektyw ostrzy pewniej niż na Canonie, to ten standard zmieniłem na Zeissa, który równie ładnie rysuje, jest ciemniejszy ale jeszcze mniejszy.

Obiektyw jest w bardzo dobrym stanie technicznym, dodaję do niego dekielki oraz tygodniową gwarancję rozruchową.


Roll kaseta firmy Orbit – odpowiednik Calumet c2, czyli roll kasety na średnioformatowy film, z okienkiem 6×7. Mocowanie Graflock, ale kaseta może być wsuwana tak jak normalna kaseta(film holder), za szybkę. Cena: 270PLN

calumet roll backcambo roll back 6x7roll dupkaorbital roll back roll back inside


Aparat 360 stopni. Lomo Spinner 360 – analogowy aparat do robienia 360 stopni. W zestawie zapasowy gumowy pierścień do przekazywania obrotu. Stan bardzo dobry. Cena: 220PLN
Pełen opis na stronie producenta.
https://shop.lomography.com/en/cameras/spinner-camera-family/spinner-360-new-package

 


Zawieszki do suszenia filmów – duży komplet zawieszek do suszenia filmów. Dużo metalowych od Ilforda. Do tego komplet od Kaisera, Hamy, Patersona i jeszcze jakiś. Łącznie około 9 kompletów – z tym że w tych metalowych, można je łączyć dwa filmy ze sobą, co przy średnim formacie fajnie się sprawdza. Sprzedaję jako całość za 200PLN, ale mogę go rozdzielić na 2-3 mniejsze.