presety do LR i nocna fota

Kiedyś dzieliłem się z Wami kilkoma presetami do ACR(jak ktoś przegapił tamten post, może go znaleźć tutaj[klik]), zaprezentowałem też moją wersję Photoshop Home Edition, która jest całkowicie darmowa i wbrew nazwy, może być używana również komercyjnie – tutaj można ją zobaczyć oraz pobrać[klik].

W tamtym tygodniu obiecałem udostępnić Wam presety mojego autorstwa do lightrooma. Można je więc pobrać [klik] – pierwszy preset, step one, używam na samym początku , daje mi on pewną bazę wyjściową do ewentualnych dalszych modyfikacji w LR. Drugi preset, a raczej Local Adjustment Preset, to tzw. pędzel, który w tym wypadku ma zastosowanie do retuszu skóry.Ma on za zadanie wygładzenie skóry, usunięcie zafarbów i nadanie odpowiedniego koloru, który każdy może sobie zmienić według własnego uznania.

———————————

Przy okazji – ostatnio złapałem zajawkę na zdjęcia nocne z wykorzystaniem kolorowego światła. Wczoraj miałem pierwsze próby i powiem Wam , że nie było tak łatwo jak mi się wydawało na początku. poniżej stara rozwalająca się szopa, niedaleko mojego domu. Zdjęcie tylko wywołane, bez modyfikacji. Szopa bez szopa.

fotografia nocna, zdjęcia krajobrazowe